fbpx
05 lip

Jak przygotować się do poprawy matury?

kursy maturalne online

Gdy na maturze nie wyszło – jak przygotować się do poprawy egzaminu

Czasem zdarza się tak, że pomimo rzetelnych przygotowań do matury, wyniki nie są zadowalające, a rozpoczęcie wymarzonego kierunku studiów przesuwa się o rok. Winnym może być stres towarzyszący egzaminowi dojrzałości, gorsze samopoczucie lub braki w wiedzy czy umiejętnościach, zweryfikowane na arkuszu. Warto jednak byś wiedział, że nawet jeśli nie udało Ci się uzyskać odpowiedniej liczby punktów, to świat się nie kończy! Wynik możesz poprawić za rok lub nawet w sierpniu, a czas, który zyskasz – poświęcić na nadrobienie materiału.

Rozplanuj czas razem z kursami od AjkaMAT

Rok to zarówno dużo, jak i mało – wszystko zależy od tego, czy potrafisz dobrze zarządzać czasem, podzielić materiał na mniejsze części, a przede wszystkim, czy umiesz się zmotywować do nauki. Jeżeli wiesz, że masz z tym problem, warto zapisać się na kursy przygotowujące do matury. Przejrzyście podzielone zagadnienia oraz wsparcie nauczyciela pomogą Ci zrealizować plan poprawy egzaminu dojrzałości. Wśród najlepiej dopasowanych ofert możesz znaleźć dokładnie te zagadnienia, z którymi miałeś kłopot w pierwszym terminie.

Nie przekładaj nauki na jutro!

Poważnym błędem, który popełniają nie tylko uczniowie, ale również studenci czy specjaliści wielu branż, jest przekładnie nauki. Błędy tkwią też w planowaniu zadań w poczuciu, że do tak zwanego deadline’u wiele wody w rzece upłynie. To złudne przeświadczenie najczęściej skutkuje nauką na ostatni moment. Stres i bardzo dużą dawką wiedzy zaaplikowaną naszemu mózgowi, którą ciężko mu będzie przetworzyć również nie wpływają korzystnie. Dodatkowo tak skumulowany materiał dużo szybciej ulatuje z głowy i idąc na studia, może się okazać, że materiał z matury rozszerzonej lub podstawowej musisz powtórzyć jeszcze raz.

Kursy matematyczne przygotowane z pasją

Według statystyk najczęściej oblewanym przedmiotem na maturze jest matematyka. Jako nauczyciel i pasjonat przedmiotu postanowiłam pomóc uczniom odczarować liczby, a także sprawić, by nauka była ciekawą przygodą. Kursy maturalne online, które przygotowałam, podzielone są tematycznie, więc możesz dobrać zakres materiału do swoich indywidualnych potrzeb. Przeprowadzę Cię krok po kroku m.in. przez prawdopodobieństwo, ciągi, funkcję kwadratową, wytłumaczę trygonometrię od podstaw, a także omówię całą geometrię, która pojawia się na maturze. Pamiętaj – matematyka nie musi być trudna!

Jeśli chcesz zobaczyć jak uczę? – wejdź koniecznie na mój kanał YouTube AjkaMAT i zobacz jak prosta może być nauka matematyki…

 

Admin bar avatar
Nauczyciel z wieloletnim stażem, mentor i mam nadzieję przyszły reżyser Twojej drogi do sukcesu... Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Śląskiego. Od listopada 2018 roku prowadzę dla Ciebie wielopłaszczyznowy projekt AjkaMAT obejmujący kursy online, kanał YouTube, Fanpage i Grupę Wsparcia na Facebooku, dzięki czemu możesz pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Zacznij tutaj przygodę z AjkaMAT

Napisz opinię