fbpx
29 mar

Jak wybrać skuteczny kurs przygotowujący do matury z matematyki?

kurs do matury

Jak wybrać właściwy kurs przygotowujący do matury?

Od paru lat jest przedmiotem obowiązkowym na maturze. Ma tyle samo wrogów, co zwolenników – jedni ją kochają, inni nienawidzą. Królowa nauk, znajdująca zastosowanie we wszystkich dziedzinach życia. Matematyka, bo o niej mowa to wciąż koszmar senny wielu przygotowujących się do egzaminu dojrzałości uczniów. Nawet ci, którzy na co dzień dobrze sobie z nią radzą, drżą na myśl o konieczności rozwiązywania skomplikowanych arkuszy. Jak opanować strach i podejść racjonalnie do tego wyzwania?

Kierunki studiów, które możesz wybrać po zdanej maturze z matematyki

Jeśli swoją przyszłość wiążesz z ekonomią, bankowością, informatyką, kierunkami, w których pojawia się fizyka, albo chcesz zostać inżynierem budowy maszyn – musisz pogodzić się z myślą o tym, że bez matematyki na maturze ani rusz. Zdawanie tego przedmiotu to otwarta droga do zmiany również dla humanistów.  Często obok ukochanej polonistyki czy kulturoznawstwa decydują się na studiowanie bardziej ścisłych kierunków. Powiedzmy sobie szczerze kierunki związane z matematyką daje możliwość bardziej opłacalnej pracy w przyszłości.

Jak przygotować się do matury z matematyki, jeśli nie wiesz, od czego zacząć?

Wśród przyszłych maturzystów istnieją trzy grupy osób próbujących opanować materiał potrzebny do zdania egzaminu dojrzałości z królowej nauk. Pierwsi uczą się we własnym zakresie, drudzy – korzystają z korepetycji. Zatrzymajmy się tu na chwilę, bo na pierwszy rzut oka wydaje się, że to całkiem rozsądne rozwiązanie. Mamy osobę, która – przynajmniej teoretycznie – doskonale zna interesujące nas zagadnienia, przyjeżdża do nas do domu, pomaga rozwiązywać zadania, a stawka za godzinę wydaje się całkiem znośna dla naszego portfela. Ale czy na pewno korepetytor do dobre rozwiązanie?

Kurs przygotowujące do matury – gwarancja sukcesu pod okiem specjalisty

Kursy maturalne, z których korzysta, wspomniana wcześniej, trzecia grupa maturzystów – to zdecydowanie lepsze rozwiązanie. Dlaczego? Przede wszystkim są prowadzone przez wykwalifikowanych wykładowców. Co więcej – plan takich zajęć jest ściśle uporządkowany i może obejmować cały materiał lub wybrane działy. Zazwyczaj firmy organizujące kursy ręczą za ich skuteczność. Możesz zatem założyć, że zdążysz opanować potrzebny materiał w stopniu gwarantującym zaliczenie wybranego poziomu. Na plus działa tu także doskonała znajomość realiów współczesnej szkoły czy egzaminów, a często także świetne zdolności dydaktyczne i psychologiczne kadry. Chcesz zobaczyć jak Ja to robię? – wejdź koniecznie na mój kanał YouTube AjkaMAT i zobacz jak prosta może być nauka matematyki…

Gdzie znajdę skuteczny kurs przygotowujący do matury z matematyki na poziomie podstawowym i rozszerzonym?

Jest wiele szkół oferujących kursy maturalne z matematyki. Jeśli jednak szukasz naprawdę dobrej – wybierz AjkaMat. Algebra i arytmetyka, prawdopodobieństwo i statystyka, ciągi liczbowe, geometria płaska, przestrzenna, wielomiany – to tylko niektóre z wielu zagadnień, jakie poruszam w zadaniach na kursach online. Chcesz nie tylko nauczyć się, ale też zrozumieć? Skontaktuj się ze mną lub przeczytaj specjalny list skierowany wprost do Ciebie!!!

Admin bar avatar
Nauczyciel z wieloletnim stażem, mentor i mam nadzieję przyszły reżyser Twojej drogi do sukcesu... Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Śląskiego. Od listopada 2018 roku prowadzę dla Ciebie wielopłaszczyznowy projekt AjkaMAT obejmujący kursy online, kanał YouTube, Fanpage i Grupę Wsparcia na Facebooku, dzięki czemu możesz pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Zacznij tutaj przygodę z AjkaMAT

Napisz opinię