fbpx
10 sty

Matematyka na studiach vs nadrabianie zaległości z liceum

Matematyka na studiach

Nadrabianie zaległości z liceum – matematyka na studiach

Ukończenie liceum i pomyślne zdanie matury z matematyki to niewątpliwie niezwykle ważne momenty w Twoim życiu. Gdyż wtedy tak naprawdę stawiasz swoje pierwsze kroki w dorosłość. Wkrótce po nich nadchodzą kolejne kluczowe chwile Twojego życia. Wiążą się one zarówno z ekscytacją, jak i niepewnością. Najpierw wybierasz wymarzony kierunek studiów, co zazwyczaj nie jest łatwą decyzją. Potem gdy już dostaniesz się na wymarzoną uczelnię, czasami okazuje się, że materiał przerabiany na zajęciach w liceum nie jest wystarczający wobec wymagań wykładowców akademickich. Czy zatem zaległości w matematyce ze szkoły średniej możesz nadrobić na studiach?

Matematyka w liceum a wymagania wykładowców na studiach

Wiedza i umiejętności z zakresu matematyki wymagane są na wielu kierunkach. Zaczynając od ogólnych studiów matematycznych, przez informatykę, architekturę a kończąc na ekonomii. Niemal każdy licealista, który planuje ubiegać się o przyjęcie na jeden z nich, przystępuje do egzaminu maturalnego z matematyki na poziomie rozszerzonym. Co jednak jeśli na zajęciach uniwersyteckich oczekiwania są znacznie wyższe? Zagadnienia z zakresu równań różniczkowych, zadania dotyczące liczb zespolonych, macierze – zdarza się, że w liceum te dziedziny nie są w ogóle omówione. Na szczęście istnieje rozwiązanie tego problemu – kursy matematyczne dla studentów.

Kursy z matematyki dla studentów

Specjalne kursy matematyczne przygotowane z myślą o studentach stanowią doskonały sposób na to, by utrwalić albo nadrobić wiedzę z tych działów, które są wymagane na różnorodnych kierunkach studiów. Zadania na poziomie matematyki wyższej obejmują zwykle takie zagadnienia jak szeregi liczbowe, liczby zespolone, pochodne, całki, granice ciągów i funkcji, działania na macierzach czy też równania różniczkowe. Kursy matematyki dla studentów pozwalają opanować wszystkie te obszary, a tym samym bezproblemowo radzić sobie podczas wykładów, ćwiczeń, kolokwiów oraz egzaminów.

Matematyka dla studenta – kursy AjkaMAT

W AjkaMAT doskonale wiem, że nadrabianie zaległości z liceum na studiach może być stresujące, ale dzięki przygotowanym przeze mnie kursom online bez trudu opanujesz cały wymagany materiał i dokładnie zrozumiesz wszystkie niezbędne zagadnienia. Od działań w zbiorze liczb zespolonych po równania różniczkowe Bernoulliego – nauczysz się rozwiązywać nawet najtrudniejsze zadania, a w razie potrzeby będziesz mógł wracać do poszczególnych lekcji, by utrwalać swoją wiedzę. Jeśli chcesz zacząć ze mną naukę matematyki na studiach, ale nie chcesz wydawać pieniędzy zapraszam na mój kanał YouTube – AjkaMAT. Już dziś czekam na Ciebie…

Admin bar avatar
Nauczyciel z wieloletnim stażem, mentor i mam nadzieję przyszły reżyser Twojej drogi do sukcesu... Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Śląskiego. Od listopada 2018 roku prowadzę dla Ciebie wielopłaszczyznowy projekt AjkaMAT obejmujący kursy online, kanał YouTube, Fanpage i Grupę Wsparcia na Facebooku, dzięki czemu możesz pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Zacznij tutaj przygodę z AjkaMAT

Napisz opinię