fbpx
06 cze

Matematyka od podstaw

matematyka od podstaw

Matematyka dla początkujących: jak zacząć od podstaw

Matematyka jest dla wielu uczniów prawdziwą zmorą. Powszechne przekonanie o tym, że jest ona trudna do zrozumienia i dedykowana dla wybranych jest jednak jak najbardziej błędne. Dlaczego? Ponieważ nie taka matematyka straszna, jak ją malują! Jak się okazuje to niezwykle szeroka dziedzina naukowa, która otacza nas w życiu codziennym – nawet jeśli nie zdajemy sobie z tego sprawy.

To dzięki niej możemy korzystać z nowoczesnych rozwiązań techniki, sprawdzać długoterminową pogodę, zarządzać domowym budżetem czy też planować ile materiałów budowlanych bądź farby będzie potrzebne do remontu. Pierwszym krokiem do tego, aby polubić się z matematyką, powinno być więc oswojenie z myślą, jak cenną jest ona dyscypliną.

Nauka poprzez zabawę?

Podstawy matematyki poznajemy już w wieku dziecięcym, przede wszystkim poprzez gry logiczne – szachy bądź planszówki. Choć nie zdajemy sobie wtedy z tego sprawy, pomału budujemy fundamenty wiedzy o logarytmach czy rachunku prawdopodobieństwa i od razu wykorzystujemy ją w praktyce. Z matematyką warto oswajać się już od samego początku, ponieważ zawoalowany kontakt z jej zagadnieniami w wieku dziecięcym z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Od laika do matematyka – przydatne wskazówki

Tak jak z nauką każdego innego przedmiotu, również w przypadku matematyki warto kierować się stworzonym planem. Określenie celów, a także wyszczególnienie kroków prowadzących do konkretnych osiągnięć pozwoli bowiem śledzić postępy w czasie.

Cennym sposobem na zapoznanie się z tą dziedziną może być dołączenie do grupy miłośników matematyki czy różnego rodzaju wspierających społeczności. Wymienianie doświadczeń, możliwość zadawania pytań oraz sam fakt bycia częścią większej grupy sprzyja bowiem większej motywacji do nauki.

Zaczynając swoją przygodę z matematyką, warto też pamiętać o jej rozrywkowym charakterze. Być może, zamiast od razu rzucać się w wir rozwiązywania zadań (co często bywa na początku bardzo frustrujące), znacznie lepiej będzie pograć w szachy bądź też skupić się na zagadkach i łamigłówkach.

Podstawy matematyki – tylko z AjkaMAT

Chcąc opanować krok po kroku funkcję kwadratową, ciągi liczbowe, wielomiany czy trygonometrię warto zacząć od kursów matematycznych online. Stworzone przeze mnie materiały pozwolą Ci nie tylko zrozumieć teorię, ale też nauczą Cię praktycznego rozwiązywania zadań. Dołącz do grona kursantów, którzy dzięki AjkaMAT postawili swoje pierwsze matematyczne kroki pewnie i bez obaw o niepowodzenie! Jeśli nie jesteś jeszcze przekonana lub przekonany to koniecznie odwiedź już dziś mój kanał na YouTube

Admin bar avatar
Nauczyciel z wieloletnim stażem, mentor i mam nadzieję przyszły reżyser Twojej drogi do sukcesu... Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Śląskiego. Od listopada 2018 roku prowadzę dla Ciebie wielopłaszczyznowy projekt AjkaMAT obejmujący kursy online, kanał YouTube, Fanpage i Grupę Wsparcia na Facebooku, dzięki czemu możesz pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Zacznij tutaj przygodę z AjkaMAT

Napisz opinię