fbpx
06 paź

Przygotowania do matury – czy warto się uczyć dużo wcześniej?

przygotowania do matury

Wakacje przed maturą – czy warto się uczyć?

Matura to pierwszy tak ważny egzamin w życiu uczniów szkół średnich. Intensywna nauka, powtarzanie materiału, a jeśli nagle zmieniłeś plany co do kierunku studiów. Być może samodzielne przygotowanie na poziomie rozszerzonym z przedmiotów, których do tej pory profil Twojej klasy nie uwzględniał w programie jako priorytety. Wielu uczniów zastanawia się, czy warto poświęcić dwa miesiące wakacji na siedzenie przed książkami, czy może lepiej po prostu odpocząć i zrobić to wszystko, na co nie było czasu w roku szkolnym. To, jak wykorzystasz ten czas, zależy przede wszystkim od Ciebie, Twoich potrzeb i… poziomu przygotowania do matury.

Nadrabianie braków w czasie wolnym

Żeby odpowiedzieć na pytanie, czy opłaci się uczyć w wakacje, warto być ze sobą całkowicie szczerym. Pamiętaj, że od września nie tylko czekają Cię powtórki, ale również trzeba opanować bieżący materiał. Masz wybrane przedmioty maturalne? Oceń stan swojej wiedzy. Jeśli czujesz, że wiele tematów musisz na nowo przyswoić, warto rozpisać plan działania i usiąść do książek. Z dobrze dopasowanym harmonogramem spokojnie pogodzisz aktywności wakacyjne z przygotowaniem do matury.

Gdy zaległości są za duże…

Jeśli do tej pory realizowałeś w szkole program podstawowy wybranego przedmiotu, a wymarzony kierunek studiów wymaga rozszerzenia – warto skupić się nad tym wtedy, gdy nic więcej nie wymaga Twojego zaangażowania (a już tym bardziej nie wisi nad Tobą widmo sprawdzianów i prac domowych z bieżącego materiału). Jeśli przedmiotem, który musisz nadrobić, jest matematyka, warto skorzystać z pomocy. Korepetycje z nauczycielem to obecnie niejedyne rozwiązanie.

Kursy przygotowujące do matury

W sieci znajdziesz wiele rzetelnie przygotowanych pomocy naukowych, które pomogą Ci opanować wybrany przedmiot w zakresie zadań maturalnych. W AjkaMat stworzyłam specjalnie dedykowane kursy, które obejmują zagadnienia z matematyki rozszerzonej i podstawowej. Ze mną opanujesz krok po kroku: wielomiany, przekształcanie wykresów funkcji, geometrię płaską i przestrzenną oraz wiele innych. Przejrzysty układ zajęć pozwoli Ci rozpocząć naukę w sposób uporządkowany, dzięki czemu zaoszczędzony czas na planowaniu czy rozpisywaniu zagadnień wykorzystasz na inne aktywności. Sprawdź moje propozycje i wybierz tematy, które chcesz powtórzyć! Jeśli nie wiesz czy możesz mi zaufać przeczytaj opinie moich uczniów lub odwiedź mój kanał YouTube i przekonaj się dlaczego warto uczyć się ze mną.

Admin bar avatar
Nauczyciel z wieloletnim stażem, mentor i mam nadzieję przyszły reżyser Twojej drogi do sukcesu... Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Śląskiego. Od listopada 2018 roku prowadzę dla Ciebie wielopłaszczyznowy projekt AjkaMAT obejmujący kursy online, kanał YouTube, Fanpage i Grupę Wsparcia na Facebooku, dzięki czemu możesz pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Zacznij tutaj przygodę z AjkaMAT

Napisz opinię