fbpx
15 sty

Jak skutecznie przygotować się do matury z matematyki?

Matura z matematyki

Zdana matura – zwłaszcza z wysokimi wynikami – otwiera mnóstwo drzwi.

Niezależnie od tego, czy podchodzisz do niej jako licealista, czy może w dorosłym wieku, musisz jak najlepiej przygotować się do egzaminu. Pamiętaj, by niczego nie odkładać na ostatnią chwilę – obszerne bloki tematyczne potrzebują czasu na zrealizowanie, zrozumienie i wyćwiczenie. Im wcześniej zaczniesz przygotowania, tym lepiej. Przekonaj się, dlaczego warto sięgnąć po dobry kurs maturalny z matematyki! Wejdź na mój kanał YouTube i zobacz jak uczę. Jestem pewna, że wrócisz tu i sięgniesz po moje kursy online.

Matura z matematyki – rozpocznij przygotowania już dziś

Matematyka to obszerny dział nauki, w którego skład wchodzi mnóstwo obszarów tematycznych. Aby ułatwić przyswajanie wiedzy, opracowane przeze mnie kursy przygotowujące do maturypodstawowej lub rozszerzonej – także podzielone są na sekcje. Dzięki temu nauka przebiega w sposób uporządkowany. Sposób uczenia się wpływa w ogromnym stopniu na sprawne przenoszenie informacji z pamięci krótkotrwałej do długotrwałej. Najtrudniej jest odnaleźć się w chaosie, dlatego polecam zorganizowane podejście z podziałem na poszczególne etapy.

Zlokalizuj słaby punkt i przekuj go w mocną stronę

Rozwijanie znajomości zagadnień, które nie sprawiają Ci problemu, to dobry sposób na wzmocnienie wiedzy i udoskonalenie tego, co już potrafisz. Jednak kluczowe jest zlokalizowanie tych obszarów tematycznych, które są Twoją piętą achillesową. Jeśli na przykład podchodzisz do matury podstawowej, a nie czujesz się pewnie w zadaniach z zakresu trygonometrii, rozpocznij odpowiedni kurs przygotowujący. Do Twojej dyspozycji będzie ponad 10 lekcji, które opracowałam tak, by pomagały jak najlepiej przyswoić wiedzę i zrozumieć różne zależności. Na każdym etapie możesz liczyć także na moją pomoc, wystarczy mail lub wiadomość na Messengerze.

Ćwiczenie czyni mistrza!

Każdy człowiek ma swoje tempo nauki i inne sposoby wyjaśniania rozmaitych zagadnień są dla niego odpowiednie. Niektórzy uczniowie doskonale rozumieją elementy trygonometrii, planimetrii czy ciągów liczbowych na podstawie samej teorii. Innym natomiast ćwiczenia praktyczne pozwalają opanować te obszary. W moich kursach przygotowujących do matury z matematyki staram się wyczerpać temat na wiele sposobów. Tematy ilustrować kompleksowo i dostarczyć Ci niezbędną wiedzę. Do każdej lekcji możesz wrócić i przerobić ją dowolną ilość razy. Oprócz teorii prezentuję niezliczoną ilość zadań wyjaśnionych krok po kroku tak abyś samodzielnie nauczył się jak je rozwiązać. Najważniejsze są jednak materiały dodatkowe w postaci zestawów zadań – to właśnie ćwiczenia stanowią kluczowy element nauki. Rozwiązuj ich jak najwięcej, wracaj do poszczególnych lekcji, by jeszcze raz zapoznać się z tematem, a w razie pytań skontaktuj się ze mną.

Przekonaj się, że z moimi kursami online przygotowanie do matury z matematyki nie musi być trudne!

Admin bar avatar
Nauczyciel z wieloletnim stażem, mentor i mam nadzieję przyszły reżyser Twojej drogi do sukcesu... Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Śląskiego. Od listopada 2018 roku prowadzę dla Ciebie wielopłaszczyznowy projekt AjkaMAT obejmujący kursy online, kanał YouTube, Fanpage i Grupę Wsparcia na Facebooku, dzięki czemu możesz pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Zacznij tutaj przygodę z AjkaMAT

Napisz opinię