Kim jestem?

Nazywam się Arietta Liberda-Draus. Jestem nauczycielką matematyki, która każdemu uczniowi pomaga odkryć własną drogę do celu. Mentorką, która swoją wiedzą i doświadczeniem chce dzielić się z Tobą. Aktorką, która zamiast sceny wybrała salę lekcyjną.

Kocham ten zawód

Ponieważ uwielbiam wzmacniać innych w drodze do realizacji ich celu. To moja misja.

Moje doświadczenie opiera się na nieustannie kontynuowanej edukacji popartej spektakularnymi sukcesami zawodowymi. Jestem Absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej – wydziału Matematyki Stosowanej oraz wydziału Nauk Społecznych Stosowanych, a także absolwentką Uniwersytetu Śląskiego, gdzie ukończyłam studia podyplomowe w zakresie ICT, języków obcych i informatyki.
Od 1 września 2005 roku rozpoczęłam pracę w szkole średniej, a od listopada 2018 roku prowadzę projekt AJKAMAT. Chcę pomagać wszystkim uczniom napotykającym problemy w nauce matematyki. Zbudowałam i nadal rozwijam fantastyczną platformę kursów online z matematyki. Dzięki tym kursom uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Prowadzę, w moim odczuciu, jeden z najefektywniejszych kanałów YouTube, gdzie uczniowie z całej Polski mogą uczyć się matematyki. Jestem założycielką i mentorem Grupy na Facebooku „Matura z Ajkamat”. Odnajdź ją i dołącz do grona osób wzajemnie się wspierających w nauce matematyki.

Nie wahaj się dołączyć do mnie i zbuduj swój sukces edukacyjny.

Dyplomy, certyfikaty, podziękowania

Moja droga do sukcesu

Od tego wszystko się zaczęło

Urodziłam się w niewielkiej wiosce w powiecie limanowskim. Już od najmłodszych lat moją pasją była matematyka. Może stało się tak dzięki mojej wspaniałej Mamie, która też tak jak Ja była wspaniałym matematykiem. Nie wiem, wiem jednak że dziś nie wyobrażam sobie życia bez matematyki.

W wieku 14 lat rozpoczęłam na poważnie swoją drogę ku doskonałości. Zdobywając tytuł laureata konkursu matematycznego i fizycznego rozpoczęłam naukę w liceum ogólnokształcącym w Mszanie Dolnej. Ktoś powiedziałby czemu nie w Krakowie, kolebce matematyki? Odpowiem tak: nie jest ważne gdzie się uczysz, ważne czy nauczyciele dadzą Ci możliwość rozwoju.

Pięć lat później trafiłam jednak do Krakowa, aby zacząć naukę na jednej z najlepszych uczelni w kraju, Akademii Górniczo-Hutniczej na Wydziale Matematyki. Ten czas to nieustanne zdobywanie wiedzy, radzenie sobie z przeciwnościami losu, znoszenie trudów nauki. Ale dziś powiem opłacało się, zdobywając najwyższe odznaczenia uczelni za wybitne osiągnięcia w nauce i broniąc pracę z wynikiem wyróżniającym czułam satysfakcję. Studia otwarły mi szeroki wachlarz możliwości na rynku pracy, kto wie kim bym dziś była, ale to nie ważne. Bo moim celem było nieść szczęście innym.

Rozpoczęłam pracę w szkole średniej gdzie do dziś jestem nauczycielem, mentorem i inspiracją dla nowych pokoleń. W tym czasie, a uczę już ponad 14 lat, starałam się wspierać swoich uczniów, doskonalić metody i formy nauczania, prowadzić wiele projektów edukacyjnych.

Jednak moja pasja do nauczania zaczęła odczuwać ograniczenia, czułam, że w szkole nie mogę pomagać wielu osobom i tak właśnie rozpoczął się proces tworzenia projektu AjkaMat. Ucz się ze mną i dołącz do elitarnego grona uczniów spełnionych matematycznie.

KILKA SŁÓW O RODZINIE

Moja kochana rodzinka składa się z męża Jarka, córki Nadii i synka Kamilka oraz oczywiście mnie. Aktualnie mieszkamy w moim rodzinnym domu na wsi i jest tu po prostu uroczo. Cieszę się, że po skończonych studiach mogłam tu wrócić. Klimat otaczających Gorców pozwala nam wieść iście bajkowe życie, w którym nie ma miejsca na kłótnie, a ludzie są dla siebie mili i życzliwi.

Bardzo kocham moją rodzinę z którą zawsze spędzam swój wolny czas, grając w gry planszowe, chodząc na wycieczki, czy chociażby jeżdżąc na rowerze. Wszyscy oprócz matematyki lubimy sport choć każdy z nas ma swoją ulubioną dyscyplinę.

No i zapomniałabym. Ostatnim członkiem naszej rodzinny jest oczywiście piesek Napi, który już od kilku lat biega po naszym podwórku i często chce się z nami bawić.

AJKAMAT…

A - analiza

90%

J – jakość

100%

K – kreatywność

95%

A – algorytm

85%

M – magia

80%

A – abstrakcja

30%

T – teoria

30%

Dziedziny, w których mogę Ci pomóc?

Wszystko czego uczę robię w praktyce:

Motywacja i wytrwałość

Od ponad 13 lat pracuję indywidualnie z Wami, uczniami chcącymi rozwijać się, osiągać sukcesy i radzić sobie z porażkami. Pomagam Wam w poszerzaniu poglądów i sposobie myślenia. Uczę motywacji, wytrwałości i sposób realizowania celów. Poszerzam Waszą świadomość w zakresie własnych ograniczeń i blokad. A także uczę odwagi w nawiązywaniu relacji i samoakceptacji. W efekcie każdy z Was może odblokować się na sukces, szczęście i miłość.

Matematyka

Matematyka była, jest i będzie ze mną na zawsze. Najpierw sama osiągałam w tej dziedzinie mnóstwo sukcesów, teraz osiąga je moja córeczka, ale i moi uczniowie. Każdy z was może do nas dołączyć. Wiem jak uczyć matematyki, wiem jak pomóc wam się jej nauczyć. Choć może dziś jeszcze mówisz matematyka jest nie dla mnie. Uwierz mi, że ze mną zmienisz zdanie. Przyłącz się do mnie  już dziś, skorzystaj z oferty jaką dla Ciebie przygotowałam i pokochaj matematykę tak jak Ja.

Budowanie Sukcesu

Dla osób szukających sposobu na zbudowanie swojej drogi do sukcesu mam konkretne rozwiązania. Łączę w sobie osobowość kreatora, twórcy i mentora, który swoją wiedzę opiera o studia, konferencje, warsztaty i wieloletnie doświadczenie. Dzięki temu dostarczę Ci konkretne rozwiązania, pomysły i inspirację, dzięki którym tak jak Ja będziesz mógł w przyszłości robić to co kochasz. Bo nie każdy musi zostać Matematykiem, ale każdy zasługuje na realizacje swoich PASJI.