fbpx
25 mar

E-korepetycje – o zaletach uczenia się matematyki na odległość

e-korepetycje

E-korepetycje – o zaletach uczenia się matematyki na odległość

W ciągu ostatnich kilku lat wykonywanie rozmaitych zadań w formie zdalnej zyskało ogromną popularność na nieznaną wcześniej skalę. Bez wychodzenia z domu możemy choćby pracować, zamawiać jedzenie, załatwiać sprawy urzędowe czy kontaktować się z bliskimi. Powszechna stała się również nauka na odległość – chodzi jednak nie tylko o zajęcia szkolne, ale też o korepetycje. Możliwość korzystania z lekcji zdalnych – w tym matematyki – dla wielu uczniów okazuje się zaś znacznie lepszym wyborem niż wsparcie korepetytora w tradycyjnej formie.

Nauka z dowolnego miejsca, o każdej porze

Tym, co przesądza o popularności różnych usług w formie zdalnej, jest wygoda. Nie inaczej wygląda to w przypadku e-korepetycji z matematyki, w których można uczestniczyć z każdego miejsca, o dowolnej porze. Dodatkowo w AjkaMAT jest to o tyle łatwiejsze, że kursy online są dostosowane do różnych urządzeń mobilnych, od laptopów po smartfony. W połączeniu z nieograniczonym dostępem do materiałów edukacyjnych daje to ogromną swobodę nauki – nie tylko podczas rozmowy z korepetytorem, ale też w każdej chwili, w której mamy ochotę poćwiczyć zadania lub przypomnieć sobie zagadnienia.
Swoboda e-korepetycji wiąże się też z większymi możliwościami kontaktu z korepetytorem. Lekcje zdalne nie ograniczają się bowiem do zajęć prowadzonych w określonym dniu i godzinie – w przypadku jakichkolwiek wątpliwości uczeń może napisać do nauczyciela maila, wiadomość na Messengerze, skorzystać z czatu albo dedykowanej grupy na Facebooku. W ten sposób szybko uzyska odpowiedź na swoje pytania lub pomoc w najtrudniejszych zadaniach, co sprawi, że cała nauka będzie skuteczniejsza.

Wygoda, skuteczność i samodzielność

Forma zdalna korepetycji może wpłynąć na efektywność nauki także w inny sposób. Dla wielu uczniów lekcje matematyki bywają bowiem stresujące, zwłaszcza gdy omawiane zagadnienia okazują się skomplikowane, co nierzadko potęguje dodatkowo bezpośredni kontakt z korepetytorem. W przypadku e-korepetycji uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach choćby z własnych domów – dzięki temu wielu z nich czuje się znacznie bardziej komfortowo, a tym samym jest w stanie dużo efektywniej przyswajać wiedzę.
Nauka matematyki na odległość jest również praktyczna – zarówno dla ucznia, jak i samego korepetytora. Brak konieczności dojeżdżania na lekcje, niezależnie od tego, czy to nauczyciel odwiedza swojego podopiecznego, czy odwrotnie, zapewnia znaczną oszczędność czasu. Co więcej, w ramach e-korepetycji wykorzystuje się bardziej zróżnicowane pomoce naukowe, od lekcji wideo po interaktywne platformy do rozwiązywania zadań. Nauka staje się przez to ciekawsza, bardziej angażująca, a przy tym uczy samodzielności.
W AjkaMAT poznasz wszystkie zalety e-korepetycji i skorzystasz z moich autorskich kursów matematyki online, do których będziesz miał dostęp z każdego miejsca i o dowolnej porze. W razie wątpliwości możesz też kontaktować się ze mną na bieżąco albo używać rozmaitych pomocy naukowych – w tym mojego kanału na YouTube – tyle razy, ile zapragniesz.

Admin bar avatar
Nauczyciel z wieloletnim stażem, mentor i mam nadzieję przyszły reżyser Twojej drogi do sukcesu... Jestem absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej i Uniwersytetu Śląskiego. Od listopada 2018 roku prowadzę dla Ciebie wielopłaszczyznowy projekt AjkaMAT obejmujący kursy online, kanał YouTube, Fanpage i Grupę Wsparcia na Facebooku, dzięki czemu możesz pogłębiać swoją wiedzę matematyczną zarówno na poziomie szkoły średniej jak i studiów. Zacznij tutaj przygodę z AjkaMAT

Napisz opinię